автор фото
Анна Замаєва
0

286 км ультрамарафону для підтримки ЗСУ: спортивний проект засновниці фонду

“Цієї осені я пробіжу маршрут Східно-Карпатського Туристичного Шляху довжиною 286 кілометрів. Бігтиму заради перемоги на сході – бо прошу всіх, кого надихне ця історія, зробити донат на пікап для розвідників 54 ОМБр ЗСУ”

Біг по скелям
Такий спортивний проект анонсувала засновниця фонду, альпіністка і трейлраннерка Аліна Косовська. В рамках її попереднього великого проекту – соло-проходження Закарпатського Туристичного Шляху – була реалізована благодійна акція забезпечення гірських притулків аптечками. Тепер на часі інші реалії, тож збираємо кошти на пікап.

286км марафон
Східно-Карпатський Туристичний Шлях – другий по довжині гірський маршрут України. Ці 286 кілометрів наполовину складаються з Горганів – складних, неприступних і кам’янистих, друга половина легша – полонини Рижі, Костричі, Кринти і прикордонна ділянка біля Шепота. Забіг планується автономний – спортсменка бігтиме одна, і ніхто не допомагатиме їй долати дистанцію. Ідеєю проекту дозволено користуватись крамницями в селах або харчуватись на полонинах, але не можна створювати контрольних пунктів і забросок з харчуванням і спорядженням. Щоб все вдалось, потрібно ідеально підібрати одяг і спорядження, спортивне харчування, спорядження для сну. Спати вночі дівчина не планує – лише дрімати по кілька годин тоді, коли зовсім не лишиться сил. Орієнтовний час долання дистанції – від трьох до п’яти діб. Проект забігу благодійниця назвала “300000 кроків вище себе”.

“Один кілометр горами – це трохи більше тисячі кроків. Тож на маршруті Східно-Карпатського Туристичного Шляху їх вийде приблизно триста тисяч. Кожен крок – це рішення зробити зусилля над собою, щоб стати кращою і змінити життя. Триста тисяч кроків – це триста тисяч рішень, які зроблять мене непереможною і допоможуть дістатись фінішу. Тут не марафон – я не змагаюсь ні з ким, окрім себе, а природа і стихія мені не суперники, а друзі і помічники”

біг через гори
Паралельно маршруту по дорозі буде рухатись автомобіль команди підтримки з волонтерами фонду. Його задачею не є допомога під час проходження дистанції, але в разі аварійного сходження наші волонтери організують першу допомогу та евакуацію. Також в автомобілі буде рухатись фотограф, який фільмуватиме забіг на деяких ділянках дистанції. В разі успішного завершення Аліна планує видати книгу про пригодницькі види спорту та свою історію в ньому. Дати забігу наразі невідомі і будуть обрані орієнтовно на кінець вересня залежно від погодніх умов.
Мета благодійного збору – залучити 200 000 грн. на закупівлю, технічне обслуговування та фарбування автомобілю для бригадної розвідки 54 ОМБр ЗСУ, з якою наші добровольці загону Skyguard неодноразово працювали на сході. Аліна просить аби всі, кого зачепила ідея благодійного ультрамарафону, зробили свій внесок на купівлю автівки і допомогли прискорити перемогу.