Ветеранський кемп під Говерлою

Ветеранський кемп під Говерлою
Запрошуємо ветеранів ЗСУ та діючих військовослужбовців долучитись великої толоки на найвищій точці України – вершині Говерли. Під час толоки ми відреставруємо центральну стелу на вершині – синьо-жовтий монумент, вкритий прапорами. Ця акція символічна тим, що саме воїни, які захищали Україну, створять новий вигляд найвищої точки нашої країни, і залишать назви своїх підрозділів в орнаменті, яким буде розписана оновлена стела.

Ветеранський кемп – табір, в якому будуть жити учасники толоки – буде розташований біля самого підніжжя Говерли, в 700 метрах від вершини. В цій локації ми будемо жити в наметах, і з неї щодня виходити на вершину для проведення реставраційних робіт. Багато хто мріє побувати на Говерлі хоча б раз у житті – в нашому ж кемпі ми будемо підніматись на неї щоранку, ще й виносити з собою інструменти, воду і цемент. Пригода, яка надихає!

Стела на Говерлі
Такий вигляд зараз має найвища стела на вершині Говерли. Багато років тому її збудували туристи, і з тих пір ніхто не піклувався про неї, а вітер і суворі погодні умови робили свою справу. Мандрівники залишають свої прапори на вершині – але їх також ніхто не доглядає, тому зараз біля центральної стели багато порваних, брудних прапорів, велика їх кількість просто лежить під камінням. Під час реставраційних робіт ми наведемо лад не лише з самою стелою – демонтуємо стару штукатурку, нанесемо нову і вирівняємо форму, переробимо кріплення для флагштока, а і наведемо порядок на всій вершині – упорядкуємо прапори, доглянемо наявні там пам’ятники і монументи, приберемо сміття і облаштуємо із каміння комфортні зони для відпочинку. Після виконання всіх технологічних робіт зі стелою в наш кемп завітають художниці – оновлена стела буде не просто синьо-жовтою, вона буде вкрита українськими орнаментами, частиною яких стануть назви військових підрозділів, представники яких долучились до відновлення монументу.

Єдина можлива логістика на вершину Говерли – пішки. Тож всі необхідні матеріали та інструменти нам доведеться виносити на собі. Наш кемп відбудеться з закарпатського боку Говерли – в цій місцевості є змога під’їхати джипами на висоту 1550м, до туристичних притулків на перемичці, і вже звідти висуватись пішки до табору і далі – до вершини.

Говерла з космосу
Учасники кемпу зустрічаються на вокзалі міста Рахів – найвисокогірнішого міста України на Закарпатті. Звідти автомобілями підвищеної прохідності ми піднімаємось на перемичку між Петросом і Говерлою, куди вивозимо необхідні припаси, матеріали та інструменти. В цій локації є три дерев’яних будиночки – це туристичні притулки, де зупиняються на ночівлю мандрівники, долаючи маршрут на Говерлу. В одному з будиночків розташований наш склад – ми залишаємо там припаси, за якими повернемось пізніше, беремо найнеобхідніше і вирушаємо до табору пішки. Перехід від місця доїзду до табору під вершиною, в якому ми будемо проживати – 2.7 км з набором висоти 200 метрів.

Табір розташований в неймовірно красивому місці, де зливаються гірські струмочки, дмухає гірський вітерець, десь за далекими хребтами сідає сонце, а вранці далеко внизу дрімають хмари. Біля табору є маленький дерев’яний будиночок, відомий мандрівникам як екопункт під Говерлою – це пункт порятунку, де туристи ховаються від непогоди або заходять перепочити на шляху до вершини. Під час кемпу в цьому будиночку буде розташована наша кухня і рятувальний пост, і звісно ж ми будемо допомагати туристам, які проходять повз нас на Говерлу, і просто надихати їх на успішне сходження.

Логістика кемпу буде цікавою, трохи схожою на логістику висотних таборів в великих горах. На перемичці, в пункті доїзду, буде зберігатись базове обладнання – генератори, джерела електроенергії, запаси продуктів і будівельних матеріалів. До нього ми будемо спускатись за потреби, і виносити в табір все, що знадобиться нам для роботи. В таборі будуть досить гірські умови – намети, польова кухня на газу, вода з гірських струмочків, електрика від павербанків і сонячних панелей. На вершину ми будемо виходити з усім необхідним для роботи інвентарем, і ввечері забирати все з собою до табору. Задача цікава і складна, тож фізична форма має дозволяти велику кількість переходів з важкими рюкзаками!

Місце розташування табору під Говерлою

Місце розташування табору

Реставрація стели на вершині – головна, але не єдина задача. Технологія нанесення штукатурки вимагає пауз для застигання матеріалу, які ми використаємо з користю – адже ще потрібно замінити двері і декілька вікон в туристичних будиночках на перемичці, прибрати сміття біля гірських стежок і кемпінгів, і просто побачити гори та гарно провести час. Ми не будемо працювати цілодобово – в програму нашого кемпу закладені і цікаві відпочинкові активності. На вибір учасників, ми зможемо відвідати сусідні вершини Чорногірського хребта – Петрос або маршрут через Туркул до озера Несамовите, зможемо влаштувати затишні посиденьки біля вогнища на перемичці або побігати трейли гірськими стежками, зустрінемо світанок на Говерлі і проводимо вечірнє сонце за смачною кавою.

Говерла

Організатори кемпу, які відповідають за логістику і безпеку події – добровільні гірські рятувальники від команди Rescue Team, тож не сумнівайтесь що вся ідея продумана до дрібниць. Цей кемп для ветеранів від ветеранів – перш ніж стати гірськими рятувальниками, більшість із нас були військовими добровольцями, а тепер ми проводимо мандрівки і реабілітаційні програми для таких, як ми самі. В цьому кемпі немає випадкових людей, тож тут зберуться однодумці, поєднані спільними цінностями, любов’ю до України і готовністю змінювати її на краще власноруч. Підписуйтесь, щоб стати частиною цієї унікальної події і зробити свій внесок!

Для зручності учасників роботи в кемпі поділені на чотири зміни по 5-7 днів. Кожен із вас може долучитись до одної зміни або більше – за бажанням. Важливо: участь в кемпі для ветеранів і військовослужбовців повністю безкоштовна. Організатори забезпечують трансфери, харчування, супровід в горах, все необхідне для роботи і відпочинку обладнання та спорядження. Від вас – лише бажання приїхати і готовність допомагати.

Графік перезмінок:

1 зміна: 1-6 серпня
2 зміна: 7-12 серпня
3 зміна: 13-17 серпня
4 зміна: 18-24 серпня
24 серпня – День Незалежності України – урочисте завершення робіт і відкриття оновленої стели

Попередня реєстрація на кемп обов’язкова. Після заповнення анкети ми сконтактуємо з вами, відповімо на всі запитання, надішлемо списки необхідного спорядження і допоможемо зловити квитки в напрямку пригод!

Інформація для партнерів і доброчинців

Ветеранський кемп під Говерлою – волонтерська ініціатива, яка не має цільового фінансування. На закриття потреб для проведення кемпу проводиться збір коштів. Якщо маєте змогу, підтримайте нашу ініціативу вашим донатом!

Вершина Говерли

До зустрічі!