автор фото
Анна Замаєва
0

В Карпатах завершився заїзд з природотерапії для захисників

“У природи чисте серце. Вона приймає нас такими, якими ми є, і завжди готова простягнути незриму руку допомоги”

В високогірному туристичному притулку Перелісок наша команда провела черговий захід з перезавантаження та реабілітації для воїнів ЗСУ. Протягом 5 днів хлопці і дівчата мали змогу зануритись в атмосферу спокою і позитивні емоції, перезавантажитись і відпочити, знайти для себе нові інструменти для поновлення сил, поспілкуватись з однодумцями і знайти підтримку. Заїзд супроводжувала волонтер-психолог Оксана, яка модерувала роботу в групі та допомагала захисникам в приватних бесідах.

В перший день учасники заїзду здолали шлях до високогірної хатинки, а хтось і віднайшов важливі для себе речі на цьому шляху. Після вступного знайомства та смачного обіду вийшли на спільну прогулянку горами неподалік, а на другий день запланували довгий маршрут – сходження на Близниці по Свидовецькому хребту.

Під час сходження на Близниці всі відчули неймовірні емоції. В таких краєвидах, подолавши до них такий важкий шлях і себе самого, не тільки забуваєш про жахи війни, а і ненадовго уявляєш себе героєм чарівної казки. Найвитриваліші учасники заїзду подолали 27-кілометровий шлях в супроводі найчудовіших дівчат-волонтерів та добровільних рятувальників “Rescue Team”. Це був дуже насичений день, сповнений емоцій і відчуттів, які точно залишать добрий слід в душі кожного. Гори настільки були раді бачити наших захисників, що влаштували казковий танок хмар.

Під час виходу в гори ми завжди прибираємо сміття на туристичних маршрутах. Це допомагає не лише допомогти довкіллю і зробити улюблені стежки чистішими, а ще й передати гарний приклад відповідального ставлення до природи та вторинного використання сировини. Зазвичай сміттям на виходах займаються волонтери нашої команди, які супроводжують заїзд для захисників, але ми дуже радіємо коли військові за власною ініціативою долучаються, допомагають прибирати гори і розповідають власні історії про екосвідомі вчинки. Кругообіг добра в природі незмінно працює.

Довгими вечорами перед заїздом захисників наші волонтерки майстрували смачні імбирні пряники в долині Карпат. В відпочинковий день заїзду, після довгої мандрівки горами, ми зробили затишне чаювання з чаєм із гірських трав, декором із гірського лісу і емоційними пряниками, які жваво обговорювали – адже зазвичай в творчості ми бачимо не те, що зобразив художник, а віддзеркалення власної душі.

Частина природотерапевтичної програми – збір гірських трав на чай, який ввечері ми п’ємо всі разом за душевними бесідами, в перерві проводячи час за йогою і медитацією на околиці лісу. Такі маленькі приємності допомагають захисникам і захисницям переключитись, заземлитись, відчути тепло і затишок в єднанні з природою.

Ось і завершилась програма цього заїзду. Гості Переліску відправились додому та на службу натхненні, сповнені яскравих відчуттів та планів на життя. А ми тим часом готуємось приймати наступну групу захисників. Дякуємо вам, що підтримуєте проект природотерапії для воїнів!