автор фото
Анна Замаєва
0

Зимове маркування в районі Говерли

В грудні добровільними рятувальниками “Волонтерських мандрівок” було встановлене сезонне зимове маркування в районі г.Говерла та підготовлені притулки в районі Говерли і Петроса для використання туристами.

Встановлене маркування прутами арматури та попереджувальними знаками на ділянці від екопункту “У підніжжя Говерли” до вершини. Таке маркування полегшить орієнтування в умовах обмеженої видимості та зменшить ризики виходу на сніговий карниз.

Частково встановлене маркування на високогірній ділянці синього маршруту “спортбаза Заросляк – г.Говерла”. Маркувальні прути додатково оснащені світловідбиваючими елементами та люмінесцентною фарбою яка світиться в темряві.

Обстежено снігові карнизи на північно-західному схилі Говерли для інформування туристів та орієнтування під час пошуково-рятувальних робіт. Не виявлено самовільних обвалів, карнизи сягають 2-3 метрів, утворюються на північному боці.

Встановлене маркування на ділянці жовтого маршруту біля карнизів та до зони лісу в напрямку Козьмещика. На маршруті виявлені ділянки льоду, проведене додаткове інформування про необхідність використання кішок у високогір’ї.

На синьому маршруті “Заросляк – Говерла”, під вершиною виявлено снігові карнизи, що самовільно обвалюються. Встановлене маркування прутами арматури на безпечній ділянці маршруту до вершини.

маршрут Заросляк - Говерла

Ділянка від перемички до екопункту додатково промаркована прутами арматури та жовтою стрічкою для орієнтування в умовах обмеженої видимості.

Підготовано запаси дров в колибах вівчарів на полонині Головчеська, що взимку слугують прихистком для туристів.

Розміщено аптечки для першої допомоги в екопункті під Говерлою, притулку на перемичці та полонині Головчеська.

Прибрано повалене дерево на ділянці червоного маршруту між перемичкою і полониною Головчеська.

Чорногірський хребет
Дякуємо!

Дякуємо доброчинцям за підтримку волонтерських ініціатив, спрямованих на облаштування безпечних маршрутів в зимових Карпатах! Долучитись і підтримати нашу роботу можна тут: