автор фото
Анна Замаєва
0

Добрий приклад надихає та об’єднує

Нещодавно ми оголошували в спільноті волонтерів-мандрівників конкурс: просили зробити добру справу під час подорожі та розповісти про неї якомога більшій кількості людей. Адже, на нашу думку, добрі справи та свідоме ставлення до екології – корисний для суспільства вірус, який треба розповсюджувати та “заражати” ним нових відповідальних мандрівників, які робитимуть маршрути та пам’ятки кращими або принаймні відповідально ставитимуться до роботи інших.

“Дякую вам і вашому проекту Волонтерські мандрівки, бо саме ваш приклад мене надихнув минулого року! Без вашої систематичної праці цього всього б не було! Чекаю слідуючої відпустки, щоб разом з вами екодвіжувати в горах!”

Так пояснив свою участь в конкурсі Ігор, який власноруч організував людей і прибрав декілька маршрутів в районі Говерли та озера Несамовите, а також почистив до того непрохідну стежку до підніжжя Говерлянського водоспаду.
За словами хлопця, надихнувшись добрими справами нашої команди, він вирішив зібрати однодумців та провести свою відпустку за волонтерством в Карпатах. Протягом декількох тижнів волонтери зносили з високогірних кемпінгів сміття, облаштовували стежки та спілкувались з іншими мандрівниками, надихаючи їх своїм прикладом.

“Нещодавно люди, з якими я познайомився в горах і які несподівано зголосилися допомогти зібрати сміття, надіслали відео та розповіли: їм так сподобався екодвіжувати, що, повернувшись до рідних міст, вони тепер завжди ходять з пакетами під час прогулянок лісосмугами на околицях своїх міст та парках. Говорять, що кожного разу в горах та просто під час поїздок на природу будуть брати з собою пакети, щоб хоч трохи, скільки вийде збирати сміття.

Особисто мене ця історія надихає. Гарний приклад теж може бути заразним. Якщо кожен буде розповідати оточуючим про екодвіжі та вчити збирати сміття, то можна знайти ще більше рук для добрих справ!”

Волонтери за роботою на Чорногорі

Долучайтесь до команди позитивних змін та поширюйте “вірус” відповідального ставлення до довкілля!