автор фото
Анна Замаєва
0

Про нас

Наш фонд народився на російсько-українській війні.

Перші три роки ми працювали виключно у військовій сфері – надавали допомогу добровольчим підрозділам, плели маскувальні сітки, створили та забезпечили обладнанням мобільний екіпаж аеророзвідки, написали документальну книгу про одне з прифронтових містечок.

Пізніше з’явився другий напрям роботи – волонтерські мандрівки. Це можливість подорожувати, не витрачаючи коштів, та водночас змінювати країну на краще пліч-о-пліч з однодумцями і друзями.

Ми організовуємо низку волонтерських толок-таборів в горах, на мальовничих туристичних локаціях і об’єктах історичної та архітектурної спадщини. Разом з учасниками ми прибираємо бур’ян та сміття, приводимо цікавинки до ладу та водночас подорожуємо, часто слухаючи унікальні розповіді місцевих мешканців та провідників. Щоб не витрачатись на оренду і сповна зануритись в атмосферу місця, яким опікуємось, ми розбиваємо наметовий табір неподалік і живемо в ньому весь період толоки. Організувати процес виявилось несподівано просто: якщо маєте свій намет, їдете з ним і підселяєте до себе тих, хто не має. Замість формальних обідів у їдальні готуємо туристичні смаколики та чай в казанах на вогні. Хіба щось може бути затишнішим за вечірні посиденьки біля вогню з байками, життєвими історіями та новими знайомствами?…

Станом на жовтень 2021 року нашими зусиллями прибрані Тараканівський форт, природоохоронна зона “Білокузьминівські скелі” на Донеччині, полонини та високогірні туристичні стоянки в Чорногірському масиві Карпат. Зібране сміття ми сортуємо та здаємо на переробку, аби якомога менше шкодити довкіллю.