автор фото
Анна Замаєва
0

Зимове маркування на Говерлі

Наступний проект команди Волонтерські мандрівки дуже важливий і стосується зимової безпеки в Карпатах. В реаліях сьогодення найбільша кількість аварійних випадків стається саме на Говерлі з огляду на її популярність. Майже кожен рік Говерла забирає декілька життів взимку, і частина цих випадків пов’язана саме з втратою орієнтування.

Нещодавно мали зустріч з гірськими рятувальниками Івано-Франківської області та узгодили зимове маркування на синьому маршруті з Заросляка. Воно передбачає встановлення орієнтирів з композитної арматури кожні 30-40 метрів на двокілометровій ділянці від зони лісу до вершини, покритих яскравою фарбою та світловідбиваючими елементами. Такий формат маркування успішно зарекомендував себе в районі г.Смотрич та Піп-Іван Чорногірський. Маркувальні стовпчики будуть встановлюватись на зимовий сезон і зніматись навесні, щороку маркування можна буде поновлювати без додаткових витрат

Зараз для маршруту з Заросляка маємо закупити 100 арматурних маркерів по 2 метри. Це сума в 10 000 грн. Ще хотілося б промаркувати закарпатський бік – ділянку небезпечних карнизів на маршруті з Козьмещика. Це півтора кілометри, і приблизний розрахунок вартості маркування – 7000 грн. Це має сенс, бо ці кошти ніщо в порівнянні з людськими життями. З карнизів на хребті зривались навіть досвідчені альпіністи – в тумані їх просто неможливо розрізнити. І ніхто з нас не застрахований від того, щоб раптово опинитись в хмарі під Говерлою і зірвати той самий злощасний карниз.

Нагадаємо що маркування багаторазове, тобто ми купуємо його один раз, і воно працює багато років, хіба що трошки реставрується фарбове покриття. Всю логістику ми беремо на себе, а встановленням і доглядом за маркуванням будуть займатись рятувальники ДСНС і зимова бригада нашої волонтерської команди. За бажання можна буде долучитись до встановлення і допомогти винести арматуру на гору, орієнтовно в грудні.

Пропонуємо силами мандрівників скинутись по одній арматурі на цю корисну справу. Одна арматура – 100 грн. Їх потрібно 100 шт. на маршрут з Заросляка і 70 шт. на маршрут з Козьмещика. 170 людей по 100 гривень – зможемо?