автор фото
Анна Замаєва
0

Завершилась перша толока в гірському реабілітаційному центрі для захисників

Протягом трьох днів волонтери з різних куточків країни готували простір для реабілітації та відпочинку військових, які приїжджають до Карпат на відпочинок або вертаються з фронту і шукають себе у мирному житті. Центр реабілітації та природотерапії, організований нашою командою, буде розміщуватись у Ворохті – для цього місцеві мешканці виділили триповерховий будиночок в цікавому архітектурному стилі. Під час першої толоки перед волонтерами стояла важлива задача – розібрати та облікувати будівельні матеріали, звільнити простір в якому будуть проводитись ремонтні та рестравраційні роботи і підготувати перелік робіт для наступного етапу.

Будиночок з цегли і дерева виконаний в татранському стилі з використанням різьблених дерев’яних елементів ручної роботи

В рамках першої толоки вдалось розібрати більшість речей та матеріалів. На цегляному цокольному поверсі ми розташували склад будівельних матеріалів, з використанням яких буде проводитись реставрація, а другий та третій поверхи звільнили для подальшого проведення ремонтних робіт. На другому поверсі розташована велика кімната – там будуть проводитись групові збори та облаштовуватись простір для відпочинку і дозвілля. Другий поверх потребує облаштування – стіни будуть частково вкриватись деревом, а на підлозі розміститься гуцульський паркет, заготовки для якого ми знайшли під час толоки.

Власники будиночку займались обробкою дерева, тож більшість дерев’яних елементів будинку створена власноруч

На третьому поверсі планується облаштування житлового простору. Під час толоки волонтери звільнили його від речей і прибрали від пилу та павутиння. Цей поверх зберігся найкраще і не потребує значного ремонту, тож вже плануємо закупівлю ліжок, матрасів, плінтусів і матеріалів для проведення електрики. Житловий простір – це студія із двох кімнат з пічкою посередині. В реабілітаційних заїздах ми дотримуємось ідеї розміщувати хлопців та дівчат разом в світлому і теплому просторі, щоб створити комфортну атмосферу для спілкування і обміну думками. Також на поверсі розміститься окрема кімната для індивідуального спілкування з психологом.

В просторі зможуть поміститись до 12 бійців, а деякі ліжка будуть трансформерами – з опцією створення двоспального місця для бійців з родиною, які можуть приїхати до нас відпочити поза заїздами, і яким ми зможемо надавати безкоштовне житло після облаштування кімнати. Коли закупимо все необхідне – знову зберемось на толоку щоб зібрати меблі і відреставрувати та пофарбувати в один колір ту частину меблів, яку залишаємо – знайшли цікаві дерев’яні різьблені тумбочки, столи і скрині.

Окрему увагу ми приділили предметам гуцульського побуту та автентичним виробам. В колишній стайні волонтери почали облаштування простору для арт-терапії. Тут, в прохолодному дерев’яному приміщенні, захисники зможуть попрацювати з природніми матеріалами – деревом, глиною, воском та вовною. На стінах майстерні ми розташуємо речі, знайдені в будиночку під час толоки – заготовки для шиття одягу із овечого хутра та шкіри, дерев’яні інструменти та декоративні різьблені вироби, старовинні лижі і посуд, вироби з кераміки. Сусідня кімната також слугуватиме простором для терапії – тут залишиться сіно, складене в зручні тюки, на якому можна буде сидіти і спілкуватись про важливі речі, або практикувати йогу в оточенні спокою і природи.

По завершенні толоки волонтери залишили побажання для військових на прапорі, який висітиме в житловій кімнаті. Цей центр і ці записи – можливість обмінятись енергією і підтримкою тих, хто облаштовує тил для хлопців і дівчат, і тих, хто приїжджає в нього відновитись.

В гостях у волонтерів також побували журналісти Суспільного Телебачення з Івано-Франківська. Тут можна переглянути їхній репортаж.

Попереду довгі роботи з облаштування центру природотерапії, але це не заважає нам вже проводити заїзди для військових. Поки гуцульська хатинка перебуває на реставрації, на час заїздів ми орендуємо котедж у Ворохті. Підтримати проведення заїздів та створення реабілітаційного центру можна ось тут: