автор фото
Анна Замаєва
0

Підтримуємо запаси дров в гірських колибах

Цьогоріч наша гірська волонтерська команда розпочала ще один важливий напрям роботи – заготівля дров в карпатських колибах та туристичних притулках. Часто туристам не вдається швидко розвести вогонь, бо всі дрова, зібрані надворі – мокрі або промерзлі. Але ж вогонь після важкого зимового сходження грає вирішальну роль! Тому ми, взявши за основу приклад європейських гірських притулків, розпочали підтримувати запаси дров в колибах і притулках на ключових ділянках гірських маршрутів в українських Карпатах.

Загатівля дров в Карпатах
Сокира

Завдяки вашим донатам ми придбали бензопилку, сокиру та необхідні розхідники і розпочали роботу. Витрати становили 6460 грн. за саму пилку, ремокомплект і масло, 350 грн. за каністру для бензину та 500 грн. за сокиру, яку ми наприкінці заїзду лишили в користування туристів у хатинці з пічкою біля підніжжя Петроса на полонині Головчеській.

Колиба на полонині Головчеській

Хатинка біля підніжжя Петроса


Протягом тижня вдалось зробити запаси дров на полонинах Хом’яків та Головчеській. На Головчеський дрова є в обох відкритих колибах – в курній хаті у лісі та в маленькому притулку з пічкою біля Петроса. В процесі роботи було витрачено 520 грн. на паливно-мастильні матеріали.

Прохання до туристів: лишайте після себе в колибах бодай мінімальний запас сухих дров! В непогоду, в критичній ситуації це може врятувати комусь життя.