автор фото
Анна Замаєва
0

Інформація для гостей реабілітаційної програми: умови проживання в гірському притулку

Вітаємо в гірському туристичному притулку Перелісок!

Якщо ви потрапили на цю сторінку, скоріш за все ви прямуєте до нас на заходи з природотерапії для військовослужбовців. Розповідаємо вам, де ми будемо мешкати під час програми, які побутові умови, і що потрібно врахувати при плануванні поїздки.

Туристичний притулок Перелісок знаходиться високо в горах, в тихому і спокійному місці вдалині від цивілізації. Притулок стоїть на висоті 1240 м над рівнем моря, на хребті, яким пролягає туристичний маршрут. Гірський масив, на якому розташований Перелісок, називається Свидовець і тягнеться Закарпаттям на десятки кілометрів, від Рахова, попри високогірний гірськолижний курорт Драгобрат, через Близниці і льодовикові озера, до села Усть-Чорна.


Навколо притулку знаходиться дика природа – букові ліси і високогірні полонини. Тут особливий гірський клімат – влітку досить прохолодно, що варто врахувати при виборі одягу. Рекомендуємо мати з собою не лише тонкий одяг на спекотну пору, а і утеплюючий шар – флісову кофтинку і вітрозахисну куртку.

Недалеко від Переліску знаходиться сироварня на полонині Довжина. Тут в літній сезон мешкають вівчарі, які випасають худобу на гірських альпійських луках та виготовляють сири і молочні продукти за старовинними технологіями. Під час заїзду ми обов’язково навідаємось в гості до вівчарів.

На хребті, за дві вершини від нас, є вишка мобільного зв’язку. Якщо піднятись на пагорб перед хатинкою, можна спіймати мобільний зв’язок. В самому притулку мобільної мережі немає – варто попередити своїх рідних про це і попросити комунікувати через месенджери. Так само в команди волонтерів не завжди є мобільний зв’язок, тому ми наполегливо просимо по організаційних питаннях комунікувати з нами в месенджерах.

В притулку є інтернет – Старлінк та мобільний роутер, тож ви зможете залишатись на зв’язку.

Чи можна до нас з тваринками?
Так – у нас навіть є свій лісовий котик і сторожовий пес, які радо складуть компанію вашим улюбленцям. Але врахуйте будь ласка, що поруч з нами мешкають дикі звірі, які можуть нашкодити вашим чотирилапим друзям, тож варто подбати щоб тварини не бігали без нагляду господарів до лісу. Біля нашої хати часто ходить лис, який мріє поцупити когось маленького і смачного, а ще на полонину вечорами іноді виходить ведмідь.

Підйом до притулку Перелісок відбувається з села Білин (Рахівський район Закарпатської області). Гірський маршрут простягається на 7 кілометрів з набором висоти і маркований жовтим маркером. Під час заїзду ми завозимо учасників до притулку джипом, але завжди є опція залишити в джипі рюкзак і піднятись пішки, насолоджуючись краєвидами. Краєвиди Карпат на підйомі до Переліску – просто неймовірні.

Одна з цікавинок Свидовецького масиву – дикі нарциси, які квітнуть на схилах гір. Під час нашої мандрівки ми відвідаємо місця, де можна їх побачити.

Чи доводилось вам торкатись хмар?
Біля Переліску часто пролітають хмаринки, чіпляючись за гори та верхівки смерек. Якщо пощастить з погодою, ви зможете насолодитись цим явищем та торкнутись хмар.

Високогірні умови також створюють певні небезпеки. Попереджаємо вас, що гроза в горах – небезпечне явище, яке вже призводило до трагічних випадків в українських Карпатах. Коли насувається грозова хмара і видніються блискавки, просимо вас не виходити з будівлі притулку – це може бути небезпечним для вашого життя!

На території Переліску розташований пост добровільних гірських рятувальників. В разі будь-якої потреби просимо вчасно звератись по допомогу, або за консультацією.

Під час заїзду ми проживаємо всі разом в загальних кімнатах. Якщо в притулок завітають туристи – вони будуть мешкати разом з нами. Окремих номерів у нас, нажаль, немає. Також є опція встановити намет на території притулку.


У нас є ковдри, подушки і спальні мішки – тож брати своє спорядження для ночівлі не потрібно.

Сподіваємось, ми надихнули вас завітати до нашого гірського притулку Перелісок. Наші двері завжди відкриті для них, хто береже наш спокій в рядах Сил оборони. Дякуємо за вашу працю і чекаємо в Карпатах!