автор фото
Анна Замаєва
0

Увага: снігові карнизи на Говерлі

Снігові карнизи утворюються на північно-західному схилі Говерли (червоний маршрут з перемички і жовтий маршрут з Козьмещика) на ділянці від екопункту до вершини.

Масивні снігові карнизи нависають на північний бік (по ліву руку, якщо підніматись з екопункту). Це снігові маси, що переносяться вітром через вузькі гребені і зависають над обривом. Зверху візуально карниз мало чим відрізняється від снігу, який лежить на схилі гори. Але при найменшому навантаженні такі ділянки обвалюються, іноді додатково провокуючи лавини на місці падіння.

Заходити на снігові карнизи особливо небезпечно. Говерлянські карнизи свого часу вже забрали декілька життів. Як вберегтись від випадкового виходу на карниз, читайте в наших порадах нижче:

  • Дотримуйтесь зимових маркувальних стовпчиків і не відхиляйтесь від них вбік більше ніж на декілька метрів
  • Безпечними є ділянки, на яких рельєф читається під сніговим покривом – видніються скелі, камені, рослини, інформаційні стовпчики. Рівні ділянки чистого снігу на гребенях і вузьких хребтах найбільш ймовірно належать до карнизів
  • В умовах обмеженої видимості ризик виходу на карниз суттєво зростає. Уважно стежте за прогнозами погоди та коригуйте свої плани залежно від метеоумов

Станом на 9 грудня карнизи на північно-західному схилі Говерли вже утворились і подекуди сягають 2-3 метрів. Самовільних обвалів карнизів наразі не виявлено.

Снігові карнизи на Говерлі

Снігові карнизи на Говерлі

Снігові карнизи на Говерлі